Италијанската кошаркарка Валентина Вињали веќе со години е една од најсексапилните кошаркарки на светот.

Иако игра во италијанската втора лига таа е голема ѕвезда во својата земја поради својата манекенска кариера.

Оваа 27-годишна девојка на Инстаграм ја следат два милиони луѓе, а сите останаа во шок кога објави фотографија на која се појавува гола во када.