Младинец на Хајдук го имитираше Роналдо, па си доби - црвен картон! (ВИДЕО)

Младинскиот фудбалер на Хајдук Сплит, Тино Блаж Лауш направи еден срамен потег, односно ги ископира Диего Симеоне и Кристијано Роналдо, но помина многу полошо од што очекуваше.

Младиот фудбалер помисли дека ќе си помине лесно и без предупредување, но судијата му покажа директен црвен картон.