Мбапе со луда фризура ја прослави „златната топка“ (ФОТО)

Најдобриот млад фудбалер на светот Килијан Мбапе, во понеделникот ја освои младинската „златна топка“ и својот прв голем индивидуален трофеј после освојувањето на Светското првенство во Русија, го прослави на необичен начин – со луда фризура.

За време на дуелот со Стразбур вчеравечер, Мбапе излезе со нова фризура, обоена во друга боја – сребрена. Исто како дресот на Пари Сен Жермен.