Луд Србин влетал во толпа навивачи на Хрватска - полицијата едвај го спасила (ВИДЕО)

Хрватска вечерва од 18 часот во Будимпешта игра меч од второто коло од квалификациите за Евро 2020, а пред мечот можеше да се случи еден несакан инцидент, но за среќа реагираше брзо унгарската полиција.

Меѓу хрватските навивачи влегол луд Србин со српско знаме и кошаркарска топка. Хрватските навивачи веднаш почнале да скандираат, а потоа неколку мажи тргнале по него, но полицијата се појавила и за неколку секунди спречила голем инцидент.

Видеото од целиот настан може да го погледнете ТУКА.