Лингард го „истрола“ Роналдо: Кој е подобар? (ФОТО)

Манчестер јунајтед вчера стигна до голем триумф (2-1) против Јувентус сред Торино, откако направи пресврт за четири минути.

По дуелот, фудбалерот на Манчестер јунајтед, Џеси Лингард, реши да го „истрола“ потегот на Кристијано Роналдо, кој го направи при прославувањето на постигнатиот погодок.

Португалецот тогаш ги покажа стомачните мускули, а Лингард веднаш му врати на Инстаграм и ги праша навивачите - „кој е подобар?“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Who Did It Better? 😂😂 #99 #CR @jlingz

A post shared by JLingz 🔱 (@jesselingard) on