Ибра во центар на внимание: Во соблекувалната на Галакси ечеше турбо-фолк! (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ е повторно во центар на внимание, откако во негова чест била пуштена турбо-фолк музика во соблекувалната на Лос Анџелес Галакси.

Целата сцена ја снимил Пери Кичен, кој настапува за тимот и очигледно беше зачуден поради музиката која била пуштена во соблекувалната.