Цел свет му се смее: Го искина меѓуножјето славејќи титула на Торонто (ВИДЕО)

Торонто се круниса за нов НБА-шампион, доведувајќи ја Канада во екстаза после големиот успех во финалната серија во најсилната кошаркарска лига, па долго во ноќта по улиците се славеше големиот триумф. Но, еден навивач на канадскиот тим, долго ќе ја памети ноќта кога реши да се испентари на една бандера со знаци, па цехот го плати со меѓуножјето. Потегот на овој навивач стана вирален хит, па светот прописно му се изнасмеа.