Американката Кајла Симонс е една од најдобрите одбојкарки на Универзитетот Маршал, но на социјалните мрежи е уште попозната поради бујните гради и разголените фотографии.

И поради својата зачестена активност на популарната мрежа Инстаграм, додека илјадници мажи збудалуваат по секоја нејзина објава, тренерот Мич Џејкобс врие од лутина.

„Кајла е фантастична одбојкарка, ама многу повеќе е сконцентрирана на други работи, наместо на одбојката“, луто коментира Џејкобс.

За разлика од тренерот, 117-те илјади следбеници воопшто не и се лутат, дури бараат и поголема активност од досегашната. Инаку Кајла важи за една од најсексапилните спортстки во моментов во САД.