Кошаркарите на Будуќност со песна упаднаа сред прес, а Џикиќ ги избрка! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Будуќност беа пресреќни со освоената титула во АБА-лигата, а радоста тешко ја скротија дури и во моментите кога треба да се покаже дисциплина.

Додека нивниот тренер Александар Џикиќ држеше прес-конференција и објаснуваше како го гледа финалето со Црвена звезда, тие упаднаа во просторијата со гласна музика, пеејќи и самите. Се задржаа таму десет секунди, а Џикиќ прво им аплаудираше, па на крај ги избрка.