Закана за Бостон: Леброн опасно се подготвува за одмазда! (ВИДЕО)

Бостон го почна жестоко финалето на Истокот во НБА-лигата,  откако го победи Кливленд со 108-83 во првиот меч, а Леброн Џејмс постигна само 15 поени.

Вечерва се игра вториот меч помеѓу големите ривали, а Леброн Џејмс одлучи уште рано наутро да почне со тренинзи и подготовки за одмазда.

 

LeBron in the gym early. Tonight will be good. 🍿(via khightower/Twitter)

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport) on