Сакаше многу да навредува, па беше исфрлен како „партал“(Видео)

Натпреварот помеѓу Милвоки и Голден Стејт во НБА помина со инцидент во кој еден навивач мораше да биде избркан од трибините.

Во текот на последната четвртина  Клеј Томпсон беше жестоко навредуван од навивач на Милвоки, а тоа предизвика гнев кај кошаркарот, по што мораше да интервенира обезбедувањето.