Леброн Џејмс за првпат се појави во дресот на Лејкерс (ФОТО)

Навивачите на Лос Анџелес лејкерс не можат да го дочекаат дебито на Леброн Џејмс во нивниот дрес.

„Кралот“ се прилагодува на градот и на тоа што го очекува наредната сезона во која се очекува да му помогне на тимот да се пласира во плејоф-серијата.

Џејмс реши за првпат да се појави пред навивачите во целосна опрема.