Кевин Дурент повторно во дресот на Сиетл суперсоникс (ВИДЕО)

Кевин Дурент утринава имаше свој кам-бек во Сиетл. Кошаркарот во 2007 година беше драфтуван од Сиетел суперсоникс, а во овој град играше само една сезона, бидејќи тимот потоа беше префрлен во Оклахома и преименуван во Тандер. 

 На пријателскиот натпревар помеѓу Минесота и Голден Стејт кој се одира во Сиетл, Дурент на претставувањето се појави во ретро дрес на Суперсоникс со името на Шон Кемп. Публиката го поздрави потегот на Дурент со овации и градот покажа дека повторно сака да има свој НБА-тим. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KD really rocked the Kemp Sonics jersey 🔥🔥🔥🔥 (Via @nbatv)

A post shared by NBA on TNT (@nbaontnt) on