Хулигани има и во НБА: Вестбрук имаше жестока пресметка со навивач на Јута (ВИДЕО)

Плејмејкерот на Оклахома Сити Тандер, Расел Вестбрук на гостувањето во Јута имаше жесток конфликт со еден навивач, а по вербалната расправија кошаркарот му порача деќа ке го с*ебе.

Вестбрук му порача на навивачот дека ќе го с*ебе, а неговиот соиграч Патрик Петерсон за американските медиуми потврди дека во текот на целиот меч стигнувале навреди на сметка на Расел.