Џинот Марјановиќ пречекан со стоечки овации во Филаделфија (ВИДЕО)

Филаделфија славеше во дербито против Денвер со 117-110, а навивачите со стоечки овации го пречекаа џинот Бобан Марјановиќ, откако дебитираше за новата екипа.

Марјановиќ пристигна во Филаделфија по трејдот од Лос Анџелес клиперс, а на своето деби постигна четири поени и два скокови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Philly gave Boban a standing ovation for his 1st game 👏

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport) on