Ѕвезда на Филаделфија ја „украде“ финтата на Перо Антиќ и заби како ѕвер (ВИДЕО)

Ѕвездата на Филаделфија, Џоел Ембид одигра фантастичен меч во победата против Лос Анџелес лејкерс со 143-120, а во центар на внимание беше кога „украде“ финта на легендарниот Перо Антиќ.

Антиќ често ја користеше оваа финта додека настапуваше во НБА-лигата, а четири години подоцна се случи истото, односно Ембид реши да го ископира неговиот потег и со атракција да ги крене на нозе навивачите.