Дејвис официјално потпиша за Лејкерс: Леброн имаше посебен подарок (ФОТО)

Ентони Дејвис од синоќа и официјално е нов член на Лос Анџелес лејкерс. Леброн Џејмс му посака добредојде на центарот со тоа што и официјално му го препушти бројот 23. 

„Кралот“ тоа го овековечи на „Инстаграм“, па сега останува прашањето кој број на дресот идната сезона ќе го носи Џејмс. Освен „23-ката“, Леброн во својата кариера во Мајами го носеше дресот со број 6. Дали ќе се врати на истата бројка или ќе одбере друга, останува да видиме.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Officially a Laker!! 😱💪🏾🙏🏾 #LakeShow

A post shared by LeBron James (@kingjames) on