„Данкан нема поим, не знам зошто го вработив“

Тренерот на Сан Антонио, Грег Попович, говореше за својот нов помошник - Тим Данкан.

Тој во свој стил се пошегува на сметка на Данкан кога говореше за очекувањата за наредната сезона.

Данкан не знае ништо околу тренерската работа. Не знам зошто го вработив, се пошегува Попович.

Легендарниот крилен центар мина 19 сезони во дресот на „спарси“, му беше верен „слуга“ на Грег во овој тим, а тоа придонесе тимот да освои шет шампионски титули.