Валентино Роси со специјално дизајнирана кацига ќе вози во Италија (ВИДЕО)

Легендарниот мотоциклист Валентино Роси на трката за Големата награда на Италија што се вози утре во Мото ГП шампионатот ќе вози со специјално дизајнирана кацига во боите на италијанското знаме.