Катастрофа за Торо Росо: Брендон Хартли имаше лошо излетување (ФОТО+ВИДЕО)

Брендон Хартли имаше лошо излетување во текот на третиот тренинг пред трката во Барселона целосно го уништи болидот, но за среќа немаше посериозни последици за возачот на Торо Росо.

При обидот да биде изнесено неговото возило, задниот дел буквално се „откина“ од остатокот.