Валенсија и Латоре ги покажаа повредите по меѓусебниот дуел (ФОТО)

На дуелот помеѓу Валенсија и Манчестер јунајтед, гостинскиот фудбалер Антонио Валенсија стартуваше врз Антоио Латоре. Можеби треба да биде среќен што заработи само жолт картон.

Двајцата минаа со последици, па по натпреварот на социјалните мрежи се „пофалија“ со повредите.

Ова е повредата на фудбалерот на шпанскиот тим.

Додека ова е ногата на Валенсија.