Навивачите на Ливерпул во транс по мечот со Баерн (ВИДЕО)

Навивачите на Ливерпул важат за едни од најверните, но и најгласни навивачи на светот. Секогаш знаат да направат одлична атмосфера,а тоа го потврдува и најновото видео во кое буквално лудуваат, по елиминацијата на Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

На видеото фановите на Ливерпул му посветуваат песна на столбот во дефанзивата, Вирџил Ван Дајк, нависитна е тешко откако ќе го ислушате видеото, да не се наежите.