Солшер пред прв пораз, Кимпембе и Мбапе го „нокаутираа“ Јунајтед (ВИДЕО)

ПСЖ води против Манчестер јунајтед во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампиони на „Олд Трафорд“, откако по корнерот на парижаните најдобро во шеснаесетникот се снајде Преснел Кимпембе и ја затресе мрежата на Давид де Хеа, а неколку минути подоцна стрелец на уште еден гол за гостите беше Килијан Мбапе.