Јовиќ со мајсторски лоб го „отвори“ Интер (ВИДЕО)

Напаѓачот на Ајнтрахрт Франкфурт, за кого се „тепаат“ најголемите евроспки гиганти, Лука Јовиќ ја затресе мрежата на Интер уште на стартот на осминафиналниот реванш од Лигата на Европа.

Гол за водството на Франкфурт еше дело на неверојатниот во оваа сезона Јовиќ. Србинот ја искористи грешката на дефанзивицте на Инетр, излезе очи во очи со Самир Хандановиќ и мајсторски го лобуваше.