Бекам стигна на „Олд Трафорд“ - ќе навива за Солшер и Јунајтед! (ФОТО)

Вечерва се игра дуелот меѓу Манчестер јунајтед и ПСЖ на „Олд Трафорд“ во осминафиналето на Лигата на шампиони, а домаќините ќе добијат поддршка и од својата легенда.

Легендарниот фудбалер Дејвид Бекам реши да им даде поддршка на „црвените ѓаволи“, иако во својата кариера има настапувано и за клубот од Париз.

На профилот на Јунајтед се појави фотогорафија на Оле Гунар Солшер и Бекам, па тоа значи дека тие ќе имаат голема поддршка за вечерашниот дуел.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

So good to be back in Manchester & so happy to see THE BOSS @manchesterunited

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on