Страшна трагедија: Комбе полно со фудбалери кренато во воздух со бомба! (ВИДЕО)

Голема трагедија се случи во Сомалија кога комбе кое пренесуваше фудбалски тим било кренато во воздух со бомба.

Медиумите пишуваат дека еден фудбалски тим патувал со комбе за нивниот следен натпревар, а според информациите, возилото налетало на бомба оставена на патот по што загинале четири фудбалери, додека останатите се тешко повредени.