Србин ја стресе Америка со голчиште „а ла Зидан“ (ВИДЕО)

Србинот Александар Катаи постигна спектакуларен гол за Чикаго со волеј од 16 метри, нешто налик на легендарниот гол на Зинедин Зидан, со кој ги воодушеви американските фанови во МЛС-лигата.