Марадона ги нападна Аргентинците: Не го заслужувате репрезентативниот дрес!

Аргентинската легенда Диего Марадона ги нападна фудбалерите на репрезентативниот тим, па кажа дека не заслужуваат да го носат дресот на нивната татковина.

Аргентина загуби со 1-3 од Венецуела, по што Марадона беше разочаран и кажа дека овој тим не може никого да победи.

„Аргентина? Не, не сакам да гледам хорор филмови! Ова е група на фудбалери, кои не можат да го предводат тимот. Аргентина нема да победи ниту натпревар, жал ми е. Овие момци не го заслужуваат репрезентативниот дрес. Жал ми е поради тоа што Аргентинците не им веруваат на овие играчи“, вели Марадона.