Фудбалерки на САД се венчаа во Мајами (ФОТО+ВИДЕО)

Фудбалерките на репрезентацијата на САД, Ешлин Харис и Али Кригер се венчаа во Мајами.

Двојката беше во врска речиси 10 години, а судбоносното „да“ го кажаа во Мајами во музејот „Вискаја“. Невестите носела бели костуми, а целата церемонија не ја расипала силниот дожд.

Претходно, двете девојки јавно зборуваа за нивната врска, а американската јавност ги поддржуваше во определбата и правата на ЛГБТ заедниците.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I can’t wait to marry you! @ashlynharris24 ❤️

A post shared by Ali Krieger (@alikrieger) on


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you @seaspicemia for an incredible family dinner and experience! We’re so grateful!

A post shared by Ali Krieger (@alikrieger) on