Тер Штеген е неверојатен: Ваква статистика нема ниту еден голман (ВИДЕО)

Марк-Андре тер Штеген синоќа имаше неверојатна претстава на голот на Барселона против Атлетик Билбао во Ла Лига. Неговите интервенции го спасија шампионот на „Сан Мамеш“. 

Статистиката на Германецот е неверојатна. Тој има 30 одбрани од последните 34 удари кон неговиот гол. Само четири гола примил во својот гол, а ова е навистина неверојатна статистика.