Севилја со необично барање до Давид де Геа (ФОТО)

Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Геа беше човек на натпреварот на првата средба со Севилја во осминафиналето во Лигата на шампиони. Поради тоа тимот од Шпанија имаше интересно барање од својот сонародник. 

„Еј Де Геа. Задржи го најдоброто од себе за Светското првенство овој пат. Ти благодариме, Севилја.“, му порача андалузискиот тим на чуварот на мрежата на Јунајтед