Роналдо прослави во „Дибала стил“ и му пружи поддршка на Аргентинецот (ФОТО)

Кристијано Роналдо по 18. пат стрелаше во Серија А. Негова жртва овој викенд беше  Сасуоло. Сепак големо внимание одзема неговата прослава на погодокот, Португалецот го имитираше Дибала, се со една цел - да му пружи голема поддршка.

Пауло Дибала е во лоши односи со Масимилијано Алегри, Аргентинецот се помалку добива шанса во дресот на „бјанконерите“ па бидејки е одличен пријател со Роналдо доби голема поддршка, погледнете.