Радости во Памплона: Хосе и донесе нова победа на Осасуна – во последните секунди (ВИДЕО)

Екипата на Осасуна дојде до нова победа во последните седунди на дуелот против Селта Виго (2-1), и тоа со голот на Арнаиз Диаз Хосе во 91. минута.

Претходно, Селта поведе преку Санти Мина во 10. минута, а на 1-1 израмни Енрик 13 минути подоцна.

На три кола до крајот на сезоната тимот од Памплона е во сигурната зона со 45 освоени бода, додека Селта ја очекува грчевита битка за опстанок.