Озил го нема на фудбалскиот терен, но затоа го има на - „Фортнајт“! (ФОТО)

Арсенал го играа денеска мечот против Вест хем во 22. коло од англиската Премиерлига, а на мечот го немаше Месут Озил.

Англиските медиуми шпекулираа дека Озил ќе игра на денешниот меч, но тоа не се случи, а на социјалните мрежи беше откриено што прави Германецот.

Озил за време на натпреварот играше Фортнајт, односно не го следеше мечот на неговите соиграчи.