Шоу во Лондон: Арсенал се врати по 0-2, ама сите се смеат на утката на Обемејанг (ВИДЕО)

Челси сосема заслужено водеше со 2-0 на дуелот против Арсенал по 20 минути игра, но гостинот брзо се врати па во 40-та минута веќе беше 2-2. Сепак, Арсенал може многу да жали, бидејќи Арсенал преку Обамејанг имаше голема шанса и да поведе...