Навивачите на Бурса со спектакуларно пиро-шоу славеа роденден (ВИДЕО)

Турскиот второлигаш пред два дена го прослави својот 57-ми роденден, па навивачите приредија вистински спектакл на трибините на стадионот.

Со запазување на социјална дистанца поради Ковид-19, навивачите раштркани на трибината запалија огромен број на факели за да го одбележат роденденот. За тимот на Бурсаспорт настапува македонскиот интернационалец Јани Атанасов.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bursasporumuzun Kuruluşunun 57. Yılı Kutlu Olsun #Bursaspor57Yaşında

A post shared by Bursaspor (@bursaspor) on