Лидс направи кампања за резервниот дрес, Алиоски – главна ѕвезда (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски, фудбалерот на Лидс е една од ѕвездите не тимот на промоцијата на резервниот дрес на овој англиски клуб, откако Лидс во продажба ги пушти сезонските дресови и по социјалните мрежи со видео и слики од македонското крило го промовираше дресот, два дена пред првото гостување на овој клуб в сабота попладне гостува кај Дерби.