Арсенал си договорил талентиран фудбалер од Бразил!?

Арсенал игра многу поатрактивен фудбал годинава под водство на тренерот Унај Емери, кој планира да ангажира неколку засилувања во јануари за да се вклучи во битката за титулата во Премиерлигата.

Англиските медиуми пишуваат дека Арсенал е пред ангажман на Баје Рамиреш, кој зимава би можел да го облече дресот на „топчиите“.

За овој 18-годишен фудбалер игра како дефанзивен фудбалер за врска интерес покажа и Атлетико Мадрид, но очигледно не успеале да го убедат да се пресели кај нив.

Инаку, младиот Бразилец го добил прекарот Рамиреш по поранешниот фудбалер на Челси, кој во моментов настапува во Кна.