Алиоски постигна прекрасен гол во поразот на Лидс (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски постигна прекрасен погодок во поразот на Лидс од 1-2 на гостувањето кај Стоук во 28. коло од Чемпионшип-лигата.

Домаќините го решија натпреварот во вториот дел, а Алиоски со одличен гол во 95. минута ги постави конечните 1-2 за Стоук.