Алиоски асистираше: Лидс води 2-0 против Дерби (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски асистираше во 47-та минута за Херисон, по што Лидс јунајтед дојде во водство од 2-0 против Дерби Каунти во Чемпионшип дивизијата.