Специјален агент го врбува Мбапе да потпише за - Манчестер Сити (ФОТО)

Сите погледи на фудбалската јавност ќе бидат вперени на „Олд Трафорд“ и мега дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен-Жермен. Францускиот напаѓач, Килијан Мбапе според многумина ќе биде ударната „игла“ во нападот на „светците“, секако доколку се сконцентрира од понудите на својот сонародник и играч на Манчестер Сити, Бенџамин Менди.

Дефанзивецот на Манчестер Сити се опоравува од повредата, па слободно време реши да го помине посетувајки го Мбапе. Тој веднаш на шега го повика својот пријател да ги засили „граѓаните“.