Најверојатно најзгодната тенисерка во светот, Ежени Бушар објави неколку жешки слики и видео на карипскиот остров Аруба, кои дефинитивно ќе ве остават без здив.

Во неколку видови на костими за капење направи серија на фотографии, кои кога ќе ги видите ќе помислите дека се од некоја манекенка, а не од тенисерка.

Многу нејзини фанови ја очекуваа на теренот, но таму не е оди најдобро, иако многу ветуваше на почетокот на кариерата. Во моментов се наоѓа на 116 место во светот, па многумина сметаат дека е подобро да го остави тенисот и да се посвети на манекенството.