Љубовната романса помеѓу тенисерот Хуан Мартин дел Потро и пејачката Химена Барон заврши.

Иако вестите за нивното прекинување на врската во последните денови ги наполни насловните страни, познатиот пар наводно се разделил уште на крајот на февруари.

На некои портали се појави информација дека таткото на тенисерот наводно нашол детектив, кој ја следел Химена и открил некои приватни работи.

Но, според нејзините фотографии на Инстаграм, може да заклучиме дека нема да биде долго време сама.