Српска одбојкарка со жешка „фотка“ објасни што најмногу ѝ фали во карантинот (ФОТО)

Периодот во карантин или самоизолација поради пандемијата со коронавирусот на многумина тешко им паѓа, пред сѐ поради работите кои ги пропуштаат поради задолжителното седење дома, како дел од превентивата против ширењето на оваа опасна болест.

Една од тие е и една од најубавите српски одбојкарки, Љиљана Ранковиќ, која со објавување жешка фотографија на Инстаграм потенцира што ѝ недостасува најмногу за време на задолжителното седење дома. Таа објави стара „фотка“ во костим за капење крај базен, со што ја разбуди фантазијата кај своите фанови, кои ја преплавија со коментари и со „лајкови“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

waiting for the sun

A post shared by Ljiljana Rankovic (@lili___14) on

Србинката до прекинот на спортските активности настапуваше за францускиот прволигаш Кан.