Вајлдер со брутален нокаут во првата рунда го патосираше Бризел (ВИДЕО)

Деонтеј Вајлдер останува неприкосновен светски шампион во тешка категорија во ВБЦ верзијата откако утринава во „Барклис центарот“ во Њујорк го нокаутираше Доминик Бризел уште во првата рунда. 

Американецот по деветти пат успешно го одбрани појасот, кој за прв пат го освои во 2015 година. Вајлдер останува непоразен во кариерата и сега има фантастичен рекорд од 41 победа, од кои 40 со нокаут и едно реми, она со Тајсон Фјури. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DEONTAY WILDER KNOCKED OUT BREAZEALE IN THE FIRST ROUND. 😱😱😱 (via @showtimeboxing)

A post shared by House of Highlights (@houseofhighlights) on